Aktualności

Siatkarskie święto w Wyszkowie

Czwartek, 14 gru 2023 11:25

Mecz z ekipą z Grodziska był pod wieloma względami wydarzeniem wyjątkowym. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zagrać na nowo wybudowanym obiekcie CEZiU Kopernik. Było to wydarzenie doniosłe i wyczekiwane, zarówno dla zawodników, członków sztabu jak i wszystkich osób związanych z Camperem.

Siatkarskie święto w Wyszkowie

Przed rozpoczęciem widowiska byliśmy świadkami ceremonii wręczenia nagród Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Za zasługi dla mazowieckiej siatkówki uhonorowani zostali prezes klubu Robert Czyżak, trener Lech Przychodzień, starosta Wojciech Kozon, wicestarosta Leszek Marszał, Sebastian Wójcik oraz Paweł Knochowski. Na trybunach zasiadł nasz gość honorowy, czyli Mistrz Świata z 2014 roku Pan Paweł Zagumny. Gościliśmy także naszych kluczowych sponsorów oraz wielu przedstawicieli mediów, za których obecność bardzo dziękujemy. Pierwszy set rozpoczął się korzystnie dla siatkarzy Campera… Już na początku seta zespół zdobył kilkupunktową przewagę, prowadząc 10:6. Przy następnych piłkach to jednak goście zaczęli dochodzić do głosu zbliżając się do drużyny z Wyszkowa na dystans 1 punktu. Jednakże to gospodarze potwierdzili swoją dominację w pierwszym secie wygrywając pewnie 25:19. W drugiej odsłonie ponownie to Camper mocno rozpoczął rywalizację. Przy stanie 15:8 wszystko zapowiadało kolejną „pewnie‟ wygraną przez wyszkowian partię. Drużyna z Grodziska ruszyła jednak znów do ataku, a końcówka, która naznaczona była w wielu fragmentach walką „punkt za punkt” (pomimo prowadzenia gospodarzy 23:21) padła łupem gości w stosunku 26:24. Trzeci set to kolejna wyrównana partia przeplatana zarówno prowadzeniem Campera jak i Sparty. Finalna część seta jednakże należała do tych drugich i to ekipa z Grodziska Mazowieckiego objęła prowadzenie w meczu. Z początkiem czwartej partii Camper pokazał chęć walki i wyrównania stanu meczu. Uzyskując bardzo wysoką przewagę już w połowie rozdania drużyna z Wyszkowa dała do zrozumienia, że ostateczne rozstrzygnięcia nastąpią dopiero w tie-breaku. I tak się też stało. Camper wygrał czwartą partię pewnie 25:17. Ostatnie rozdanie od początku jednak układało się „pod” drużynę gości i pomimo skutecznych zagrywek gospodarzy w ostatniej części tie-breaka Sparta zwyciężyła 15:12 wygrywając całe spotkanie 3-2. 

Na uwagę w naszym zespole w obrazie całego spotkania zasługują kąśliwe i skuteczne serwisy Kamila Bodzona oraz potężne ataki Tobiasza Wojtkowskiego. W drużynie gości możemy docenić postawę m.in. Łukasza Kaczorowskiego. Było to widowisko godne inauguracji zmagań na nowych terenie, miejmy nadzieję „szczęśliwym” dla wyszkowskiej siatkówki. Niezwykle dziękujemy wszystkim kibicom, którzy tak tłumnie „wypełnili” halę CEZiU Kopernik. To dla nas wielki zaszczyt grać przy tak wspaniałym dopingu. Dziękujemy za przybycie klubowi kibica Sparty Grodzisk Mazowiecki. To wielka przyjemność przeżywać razem z Wami emocje związane z tak pięknym sportem jakim jest siatkówka. 

Tekst: Jonasz Kosowski 🏐

Dołącz do naszych sponsorów
Dowiedz się więcej