Wygrana pięciosetówka z Olsztynem

26 November 2020

Po pięciosetowej batalii z MOS Wola Tramwaje Warszawskie przyszła kolej na wygraną po tie-breaku z AZS UWM II Olsztyn. Nasi siatkarze powoli pracują na miano mistrzów piątego seta.

Pierwszego seta lepiej zaczęli przyjezdni. Nasi siatkarze powoli się rozkręcali, ale kiedy wskoczyli na odpowiednie obroty zespół z Olsztyna nie był ich w stanie powstrzymać. Premierowa odsłona padła łupem Campera 25:20.

W drugim secie zobaczyliśmy inne oblicze naszego zespołu. Olsztynianie zyskiwali punkty po naszych prostych błędach. Do tego dorzucili dobra zagrywkę, skutecznie utrudniając prace naszemu rozgrywającemu.  Akademicy wygrali 25:20 i wyrównali stan meczu.

Przebudzenie naszych siatkarzy nastąpiło w trzecim secie. Gospodarze ponownie zdominowali przebieg boiskowych wydarzeń. Dobrą dyspozycję w tym spotkaniu potwierdził Krystian Kruk, który był pewnym punktem zespołu zarówno w przyjęciu jak i ataku. Podopieczni Sławomira Gerymskiego wymuszali na gościach proste błędy i wygrali pewnie 25:20.

Czwarta odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. Goście dość szybko wyszli na prowadzenie dzięki kilku punktowym serwisom Michała Kądzioły. Przed dłuższy czas nasi siatkarze próbowali gonić rywali. Ta sztuka udała im się dopiero w końcówce. Punktowe ataki Tobiasza Wojtkowskiego pozwoliły zbliżyć się Camperowi  do gości na jeden punkt. Jednak w tym momencie coś się w grze gospodarzy zacięło. Olsztynianie wykorzystali nadarzającą się okazję i wygrali 25:22.

Set piąty wyszkowianie zaczęli od koncertu w wykonaniu Tobiasza Wojtkowskiego. Kapitan Campera najpierw posłał dwie punktowe zagrywki, a potem napędzał kolegów. Camper prowadził 6:0 i można zapytać czemu nie zagrał tak w końcówce. Gospodarze w żadnym momencie nie czuli zagrożenia ze strony rywala i wygrali 15:6. Dzięki dwóm punktom wywalczonym w starciu z AZS UWM II siatkarze trenera Gerymskiego wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli. Już w sobotę zagramy z czwartym KS Metro Warszawa.

KS Camper Wyszków-AZS UWM II Olsztyn 3:2(25:20,20:25,25:19,22:25,15:6)

Camper: Sosnowski, Kacper Wojtkowski, Karol Wojtkowski, G.Stryjewski, K.Stryjewski, Kruk, Olszewski (libero) oraz Bodzon, T.Wojtkowski, Sadowski, Ślęzak