KLUB

Klub Sportowy Camper Wyszków został utworzony z inicjatywy wyszkowskich pasjonatów piłki siatkowej w 2007 roku. Wówczas klub zgromadził najzdolniejszych sportowców z Wyszkowa i okolic, którzy mogli występować oficjalnie w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Siatkowej. Jego głównym zadaniem od początku było krzewienie sportu oraz rekreacji wśród młodzieży i nie tylko. Stałą areną domowych zmagań zespołu jest Hala widowiskowo-sportowa Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie przy ul. Geodetów 45 (położona na osiedlu Polonez). Obecnie Camper reprezentuje Wyszków na arenie II ligi.
Już w trzecim sezonie istnienia (2009/2010) wyszkowski klub świętował duże sukcesy. Okazał się najlepszym zespołem w grupie III ligi, zwyciężył w półfinałowym turnieju o awans do II ligi i wziął udział w rywalizacji finałowej.

W kolejnym roku, tym razem w rywalizacji drugoligowej KS Camper Wyszków dotarł zaskakująco daleko, awansował do turnieju finałowego z udziałem czołowych czterech drużyn, znajdując się tym samym w gronie najlepszych 26 zespołów w Polsce. Wówczas podopiecznym trenera Piotra Szulca nie udało się awansować do I ligi.

W sezonie 2011/2012 był jednym z głównych faworytów do awansu do I ligi. Występując w II lidze, grupie trzeciej w rundzie zasadniczej klub zgromadził na swoim koncie czterdzieści siedem punktów i zrównał się punktami z RCS Czarni Radom. O zajęciu pierwszego miejsca przed rundą play-off zadecydował stosunek setów. Ostatecznie to Radomianie zajęli pierwsze miejsce różnicą jednego wygranego seta. Już wtedy szkoleniowcem zespołu był utytułowany, doświadczony Jan Such, który poprowadził Camper do zwycięstwa w rewanżu z Czarnymi, w Wyszkowie. Mecz ten do dzisiaj wspominają wyszkowscy kibice, wspaniałe zwycięstwo, przy wypełnionej do granic możliwości hali sportowej, przy ulicy Geodetów. Niestety, w play-offach pogromcą siatkarzy z nad Buga okazał się Pronar Parkiet Hajnówka. Mimo że, byli faworytami tych starć, nie podołali i przegrali całą rywalizację 1-3. Oznaczało to, koniec marzeń o awansie[1] Odpadnięcie z walki o awans zasmuciło siatkarzy, kibiców oraz przede wszystkim działaczy klubu, pozostawiając ogromny niedosyt. Jeszcze przed zakończeniem fazy zasadniczej w światku drugoligowej siatkówki mówiło się głośno, że w grupie III (gdzie występował m.in. Camper) rywalizuje kilka zespołów zasługujących na grę w I lidze i dość okrutny jest fakt, że tylko jeden z nich może awansować. W tym gronie głównie wymieniano wyszkowski klub, który po przegranych play-offach poszukał innej drogi, ku występom w serii B.

Na przełomie maja i czerwca 2012 roku oficjalnie zakomunikowano, że Wyszków historycznie wystąpi w rozgrywkach I ligi piłki siatkowej mężczyzn. Stało się to za sprawą zamiany miejsc z Gorzowskim Towarzystwem Promującym Siatkówkę, które utrzymało się w I lidze, jednak problemy finansowe klubu skłoniły go do zamiany miejsc z Camperem. Od dawna chwalono poziom organizacyjny klubu oraz atmosferę, która towarzyszy spotkaniom z udziałem wyszkowskich siatkarzy.

W sezonie inaugurującym zmagania Campera w I lidze sezonie 2012/2013 zespół zajął w niej na koniec sezonu 5. lokatę ulegając w pierwszej fazie play-off Cuprum Mundo Lubin 3-2.

W sezonie 2013/2014 Camper zdobył historyczne Mistrzostwo I ligi, pokonując w finale play-off KPS Siedlce 3-2. Jest to dotychczas największy sukces w historii klubu.

W sezonie 2014/2015 zespół zajął 4. miejsce w lidze, ulegając bilansem setów w dwumeczu o 3. miejsce Ślepskowi Suwałki (w Wyszkowie mecz zakończył się wynikiem 1:3 dla Suwałk, w rewanżu w Suwałkach Camper wygrał 3:2). Po sezonie 2014/2015 Camper z racji spełnienia warunku sportowego dotyczącego składania licencji na grę w PLPS złożył stosowną aplikację o przyjęcie rozgrywek PlusLigi mężczyzn w sezonie 2015/16. Wniosek został jednak odrzucony ze względu na brak spełnienia warunków technicznych nakładanych przez PLPS (zbyt mała i zbyt niska hala w Wyszkowie). Warto dodać, że również ten sam problem wyeliminował ten zespół z gry w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej sezon wcześniej, kiedy to zespół zdobył Mistrzostwo Ligi.

W sezonie 2015/2016 zespół zakończył zmagania w fazie zasadniczej z dorobkiem 29 punktów na 11. pozycji w tabeli, która to pozycja oznaczała dla klubu zakończenie sezonu, bez konieczności rozgrywania dodatkowych meczów i utrzymanie się w lidze, kończąc tym samym finalnie sezon na 11. miejscu.

Po zakończeniu sezonu 2015/2016 z powodu odejścia strategicznych sponsorów klubu zarząd KS Camper Wyszków wycofał zespół z rozgrywek I ligi.

W sezonie 2016/2017 klub wystartował w rozrywkach IV ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Zespół wygrał rundę zasadniczą występując w Grupie A z dorobkiem 19 pkt. W pierwszej rundzie play-off pokonał w dwumeczu 2-0 zespół SPS Konstancin Jeziorna, a w półfinale ADS Wolta Warszawa, również 2-0 awansując tym samym do turnieju finałowego IV ligi. Camper Wyszków został gospodarzem turnieju finałowego. W turnieju oprócz wyszkowian wzięły udział drużyny KS Zawkrze Mława i MMKS Mińsk Mazowiecki. Finalnie zespół wygrał turniej pieczętując awans do III ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

W sezonie 2016/2017 do rozgrywek ligowych przystąpiły sekcje juniorów i kadetów KS Camper Wyszków. Juniorzy zajęli 2. miejsce w grupie A II ligi MWZPS, a kadeci 8. miejsce w tabeli I ligi MWZPS.

Od sezonu 2017/2018 do rozgrywek Grupy C przystąpiła żeńska drużyna juniorek klubu. Zajęły one ostatecznie 4. miejsce w tabeli grupy III.

W sezonie 2017/2018 Camper Wyszków z dorobkiem 53. punktów zajął 2. miejsce w tabeli III ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej i awansował do turnieju półfinałowego o awans do II ligi PZPS. W turnieju półfinałowym organizowanym we własnej hali oprócz Campera wzięły udział drużyny KPS Gietrzwałd, ULKS MOSIR Sieradz i Arka Wojsławice. Zespół z Wyszkowa wygrał 3:0 z drużyną z Gietrzwałdu, 3:0 z drużyną z Sieradza i 3:1 z Arką Wojsławice zajmując pierwsze miejsce i awansując do turnieju finałowego. Turniej finałowy odbył się Miliczu. Oprócz Campera Wyszków i drużyny gospodarzy, czyli MUKS Ziemia Milicka Milicz udział wzięły w nim drużyny FSKIP ECWBS Volley Bydgoszcz oraz GKPS Gorlice. Camper wygrał 3:0 z Gorlicami, 3:0 z Bydgoszczą i na zakończenie rywalizacji przegrał 0:3 z Miliczem nie awansując kosztem gospodarzy do II ligi.
W sezonie 2018/2019 zespół z dorobkiem 34 pkt. zajął 7. miejsce w lidze.

Z początkiem sezonu 2019/2020 oprócz drużyny seniorów grę w rozgrywkach ligowych rozpoczął także zespół kadetów (występując w grupie II Mazowieckiej Ligi Kadetów) i kadetek (występując w grupie III Mazowieckiej Ligi Kadetek). Kadeci zajęli 2.miejsce w tabeli swojej grupy z dorobkiem 15 pkt., a kadetki 4. miejsce z dorobkiem 20. pkt.

W sezonie 2019/2020 Camper wygrał 15 z 17 rozegranych spotkań. Z powodu Pandemii COVID-19 (koronawirusa) sezon został zakończony na 1 kolejkę przed końcem. Zespół z dorobkiem 44 pkt. zajął 1. miejsce w tabeli zdobywając Mistrzostwo III ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. Również z powodu pandemii Polski Związek Piłki Siatkowej odwołał zaplanowane turnieje eliminacyjne o awans do II ligi, premiując mistrzów III lig wojewódzkich bezpośrednim awansem. Tym samym drużyna z Wyszkowa awansowała do II ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.