Myślami już w play-offach. Metro wygrywa w stolicy

27 February 2021

Nasi siatkarze przegrali w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Metro zwyciężyło zasłużenie w trzech setach, szkoda zwłaszcza ostatniej partii. Mogliśmy ją wygrać i powalczyć o odwrócenie losów spotkania. Teraz czekają nas potyczki z Legią Warszawa.

Pierwsza odsłona rozpoczęła się od wyrównanej gry. Obydwa zespoły walczyły zacięcie o każdy punkt. W drugiej części seta obraz gry nieco się zmienił. Gospodarze wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie ( 16:14), wtedy o czas poprosił trener Sławomir Gerymski. Przerwa nie pomogła i miejscowi zdobywali kolejne punkty. Podopieczni Marcina Lubiejewskiego konsekwentnie punktowali i wygrali 25:21.

Druga partia od początku nie układała się po naszej myśli. Trener Campera próbował ratować sytuację zmianami. Na placu gry pojawił się pierwszy raz po dłuższej przerwie Karol Kościński, który wprowadził trochę ,,życia” w nasze szeregi. Jednak to Metro spisywało się lepiej i ponownie wygrało  25:19.

Wydawało się, że trzeci set tym razem padnie naszym łupem. Od początku narzuciliśmy rywalom swój styl gry. Dobrze spisywał się Tobiasz Wojtkowski. Kilka razy punktowaliśmy w polu zagrywki. Gospodarze przeżywali wyraźne kłopoty. Przez większość seta prowadziliśmy, ale w końcówce coś w naszych szeregach się zacięło. Warszawianie szybko zniwelowali stratę i wyszli na prowadzenie. Nasz zespół myślami był już w play-offie, w nim zmierzy się z liderem po fazie zasadniczej- Legią Warszawa. Przypomnijmy, że legioniści przegrali tylko jeden mecz. My u siebie byliśmy o krok od sprawienia sensacji. Wierzymy, że w play-offie dokonamy tego czego nie zrobiliśmy w fazie zasadniczej. Pierwsze mecze 13 i 14 marca w Warszawie.

KS Metro Warszawa- KS Camper Wyszków 3:0 ( 25:21,25:19,25:22)